Alle aanmeldingen van nieuwe leerlingen worden behandeld door de Toelatingscommissie. Bij de plaatsing van leerlingen per onderwijsniveau volgt de Toelatingscommissie het schooladvies van de basisschool, zoals dat is opgesteld op basis van de Plaatsingswijzer. In geval van aanmelding van een leerling met een extra ondersteuningsbehoefte, toetst de Commissie deze aan het Schoolondersteuningsprofiel van de betreffende locatie.
Om de overgang van leerlingen van de basisschool naar CSG Comenius zo goed mogelijk te laten verlopen, bezoeken we de leerkrachten van groep 8 om te bespreken wie uw kind is, wat het kan en welke begeleiding het eventueel nodig heeft.
Werkwijze overdracht PO-VO
TLC Comenius Zamenhof leerjaar 1
TLC Comenius Esdoorn leerjaar 1
TLC Comenius @Forum leerjaar 1
TLC Comenius Mariënburg leerjaar 1
Via bijgaande link komt u op de inschrijfpagina voor één van onze scholen. Het gaat om leerjaar 1 van het schooljaar 2022-2023
Aanmelden kan hier!Ook voor leerlingen die in willlen stromen in onze bovenbouwklassen vindt er meestal overleg plaats met de huidige school, zodat iedere leerling op het voor hem of haar juiste niveau geplaatst wordt.
Op de basisschool wordt de leerlingen van groep 8 een verplichte eindtoets afgenomen tussen half april en half mei. Als de uitkomst hiervan op een hoger onderwijsniveau wijst dan het eerder uitgebrachte schooladvies, dan is de leerkracht verplicht om dit advies te heroverwegen en eventueel op te hogen. Dit impliceert, dat CSG Comenius geconfronteerd kan worden met de situatie, dat leerlingen, vanwege het feit dat hun advies is opgehoogd, voor een ander onderwijsniveau/een andere locatie opteren. Uiteraard zal de school zijn best doen de gevraagde wijziging te realiseren, maar op voorhand kan niet gegarandeerd worden, dat er ook voldoende plaatsingsruimte is.
Een overzicht van onze locaties/onderwijsniveaus van CSG Comenius m.b.t. plaatsingsruimte:
Mariënburg | binnen alle leerjaren en niveaus kunnen we nog leerlingen plaatsen |
Esdoorn | enkele plekken vrij in leerjaar 2 |
Zamenhof | er zijn geen plaatsingsmogelijkheden meer in: |
Praktijkonderwijs leerjaar 3 t/m 5 | |
in vmbo basis / kader / gemengde leerweg leerjaar 3 | |
vmbo kader leerjaar 2 | |
@Forum | enkele plekken vrij in klas 2 |
Sint Anne | er is plaats op havo en atheneum in leerjaar 1 tot en met 3 |